668 145 480 info@jacekjagusiak.pl

Jeśli tu jesteś to pewnie spotkałeś się z sytuacją, gdy twoja strona na WordPress wypluła błąd „Aktualnie przeprowadzana jest inna aktualizacja” (z ang. Another update currently in process). Błąd ten powoduje blokadę w WordPressie jakichkolwiek aktualizacji. W normalnych sytuacjach błąd powinien samoczynnie zniknąć, ale zdarzają się takie sytuacje, gdzie tak się nie dzieje. Nie martwcie się jednak, jest prosty sposób aby to naprawić i o tym właśnie przeczytacie w artykule poniżej.

Skąd błąd się bierze? W dużej mierze jest wynikiem odświeżenia panelu WordPressa w trakcie wykonywania jakiejś aktualizacji. W takim przypadku aktualizacja przerwana zostaje bądź kończy się niepowodzeniem. Jest nadzieja, że po kilku minutach problem zniknie samoczynnie, ale jeśli odczekaliście 10-15 minut i błąd jest dalej obecny to radzę zapoznać się z dalszą częścią artykułu.

Usunięcie błędu „Aktualnie przeprowadzana jest inna aktualizacja”

Na samym początku należy zebrać informacje na temat danych dostępowych do bazy danych naszej strony, a także odszukać dostęp do PHPmyAdmin. Dane do połączenia z bazą to kolejno w pliku wp-config.php zdefiniowane wartości DB_USER i DB_PASSWORD, czyli nazwa użytkownika bazy i jego hasło. Zważając na to, że dany użytkownik może posiadać dostęp do wielu baz danych to zapiszcie także gdzieś z boku samą nazwę bazy, czyli to co przypisane jest do DB_NAME.

Jeśli udało się już zalogować i widzicie swoją bazę to musicie odszukać tabelę options, oczywiście jej nazwa może różnić się prefiksem jaki wybrany został podczas instalacji WordPressa. Klikamy na nazwę tabeli bądź na link Przeglądaj znajdujący się na prawo od jej nazwy.

Szukamy teraz wartości core_updater.lock, przy większych stronach opcji może być mnóstwo, ale posłużymy się opcją Szukaj, która jest ogólnie dostępna w każdej wersji PHPmyAdmin.

Gdy już odszukaliśmy interesującą nas wartość to klikamy przy niej Usuń, czekamy aż zniknie i gotowe.

Teraz pozostaje nam już tylko wylogować się z bazy, wylogować się z panelu WordPressa i zalogować się do niego ponownie, aby jeszcze raz przeprowadzić cały proces aktualizacji..

4.5/5 - (4 votes)
4.5/5 - (4 votes)