Usuwanie malware – wirusów z CMS WordPress, Joomla

Problem wirusów na popularnych systemach CMS takich jak WordPress, Joomla itp. staje się dość powszechny, dlatego zwiększanie świadomości użytkowników i firm korzystających z tej platformy jest niezwykle ważne. Wiele osób zapomina po postawieniu strony o aktualizacji używanych wtyczek, bądź też o aktualizacjach samego WordPressa. Dlatego firma New Game wychodzi na wprost oczekiwaniom użytkowników oferując pełną obsługę i administrację stronami www.

Aktualizacje

Aktualizujemy stronę, CMSy jak i wszystkie wtyczki i komponenty do najnowszych wersji. Nie musisz się więcej sam borykać z błędami po aktualizacji skryptów. 

Kopie zapasowe

Przed rozpoczęciem prac jak i na koniec, tworzymy dla Ciebie kopie zapasowe, w ten sposób nigdy nie utracisz żadnych informacji ze swojej strony.

Usuwamy wirusy

Oczyszczamy stronę ze szkodliwego kodu, czyścimy bazy danych jak i wszelkie foldery sąsiadujące, które mogą być miejscem zagnieżdżenia się wirusa.

Szukamy przyczyn włamania

Następnie szukamy przyczyny włamania analizując logi serwera jak i testując kolejno wtyczki i całe oprogramowanie witryny. Przeprowadzamy audyt bezpieczeństwa zarówno strony jak i serwera.

Zabezpieczamy stronę

Zabezpieczamy stronę jak i kłopotliwe wtyczki czy komponenty. Nie instalujemy żadnych wtyczek dodatkowych, nie obciążamy serwera, ale sprawiamy, że możesz czuć się bezpiecznie, a wirusy więcej nie powrócą na twoją stronę. Zaufaj naszemu doświadczeniu.

60 DNI GWARANCJI

Dajemy 60-dniową gwarancję na wykonaną usługę, podczas której ciągle monitorujemy twój serwer jak i strony, abyś mógł spać spokojnie. Nad twoim bezpieczeństwem czuwa człowiek, nie automat, więc masz pewność, że nic nie umknie jego uwadze. Nie ufaj automatom, zaufaj specjalistom. 

Moja strona została zawirusowana, co robić?

Nie ma co panikować, należy zidentyfikować źródło problemu, a nie walczyć ze skutkami jakie wywołał wgrany na serwer bądź witrynę opartą o WordPress wirus. Infekcja może przebiegać w różny sposób i tutaj staramy się zidentyfikować problem, aby móc z nim dalej walczyć. Szukamy dziury, przez którą haker wszedł na stronę i wgrał na serwer złośliwe oprogramowanie. Kod może być różny, a poniżej przedstawiamy wykaz najpopularniejszych infekcji:

Czym jest Malware?

Malware to tzw. złośliwe oprogramowanie, a nazwa wirusa wzięła się z angielskiej nazwy malicious software i są to głównie aplikacje bądź skrypty (w przypadku ataku na WordPress), które mają za zadanie wykradać informacje od użytkowników odwiedzających zhakowaną stronę, bądź wysyłać setki maili z konta nieświadomego użytkownika. Innego typu wirusy generują tysiące stron reklamujące chińskie produkty bądź anglojęzyczne strony, które sprzedają różnego rodzaju produkty.

Czym jest trojan?

Trojan rozmnaża się podobnie jak wirus w naturze i jego działanie jest bardzo szkodliwe dla stron opartych o WordPress. Trojan często ukrywa się w postaci złośliwego kodu w plikach samej witryny, w plikach które oryginalnie przynależą do strony, a sam kod może być doklejony gdzieś na początku bądź na końcu pliku.

Czym jest backdoor?

Trojan rozmnaża się podobnie jak wirus w naturze i jego działanie jest bardzo szkodliwe dla stron opartych o WordPress. Trojan często ukrywa się w postaci złośliwego kodu w plikach samej witryny, w plikach które oryginalnie przynależą do strony, a sam kod może być doklejony gdzieś na początku bądź na końcu pliku.

Jak odwirusować stronę postawioną na WordPressie (Joomli)?

Można próbować wykonać cały proces samodzielnie, ale nie zalecamy takich rozwiązań, gdyż niedoświadczony użytkownik z pewnością pozostawi część złośliwego kodu gdzieś w plikach strony i sytuacja powracać będzie ciągle, a jak wiemy wyszukiwarka Google nie jest pobłażliwa dla zainfekowanych stron i przy wejściu potrafi wyrzucić czerwony komunikat jak na zdjęciu poniżej.

znaleziono-zlosliwe-oprogramowanie

Zamów już dziś DARMOWĄ WYCENĘ! Albo po prostu zadzwoń 668 145 480