668 145 480 info@jacekjagusiak.pl

W wielu przypadkach, gdy korzystamy z domyślnych funkcji WordPressa czy wtyczek pozwalających nam określić wyświetlane posty z konkretnej kategorii, będziemy potrzebowali ID kategorii. WordPress po włączeniu przyjaznych linków nie pozwoli nam łatwo podejrzeć tych danych jeśli wejdziemy po prostu na stronę, ale ID jest widoczne jeśli tylko zalogowani jesteśmy do panelu WordPressa.

Rozumiem, że zalogowaliście się już?

Tym samym wybierzcie z lewego menu panelu administracyjnego zakładkę Wpisy, a następnie w kolejnym menu jakie się otworzy wybierzcie Kategorie.

Powinniście widzieć stronę podobną do tej z obrazka niżej:

Widok podstrony z kategoriami WordPressa

Teraz zakładając, że chcemy uzyskać ID kategorii o nazwie Optymalizacja musimy kliknąć na nią lewym przyciskiem myszy, a otworzy nam się podstrona, na której można edytować wszelkie informacje odnośnie wybranej kategorii.

Spójrzcie jednak na pasek adresu w przeglądarce, w moim wypadku jest to:

https://xyz.pl/wp-admin/edit-tags.php?

action=edit&taxonomy=category&tag_ID=171

W takim linki wystarczy teraz wyszukać tag_ID i sprawdzić jaka widnieje liczba po nim. W moim przypadku jest to tag_ID=171. Tym samym ID szukanej kategorii równa się 171.

Sposób może nieco uciążliwy, ale sprawdzi się głównie wtedy, gdy WordPressem zarządza osoba początkująca, nie znająca zbytnio tego CMS’a.

ZOBACZ:  "Wyeliminuj blokujący renderowanie kod JavaScript" - pozbywamy się komunikatu w Wordpressie