668 145 480 info@jacekjagusiak.pl

Mój kolejny poradnik ma na celu przekazanie Wam niezbędnej wiedzy na temat wgrywania nowych szablonów dla stron opartych o cms WordPress. Czasami stosowany motyw okazuje się przestarzały bądź nie funkcjonalny i wtedy nasuwa się pytanie, czy mogę go zmienić samodzielnie bez zatrudniania do tego specjalistycznej agencji czy freelancera, który zrobi to może taniej, ale niekoniecznie stać nas nawet na niego.

Z całą pewnością jestem przekonany, że możecie to zrobić samodzielnie. Więc aby nie tracić czasu przejdę odrazu do stosownej instrukcji, która pokaże Wam jak wgrać szablon do WordPressa.

Wgrywanie wcześniej pobranego motywu

Oczywiście tutaj zakładam, że wcześniej pobraliście darmowy bądź kupiony motyw (szablon), który będzie dopasowany do Waszych potrzeb.

Wchodzimy do menu Wygląd w panelu administracyjnym WordPressa.

Wchodzimy do ustawień Wygląd

W nowym oknie wybieramy (na samej górze) przycisk Dodaj nowy:

Przycisk dodający nowy motyw

Aby teraz wysłać pobrany wcześniej motyw na serwer wybieramy również na górze nowej strony przycisk Wyślij motyw na serwer:

Wyślij motyw na serwer

W tym momencie korzystamy z przycisku Wybierz plik, aby wyszukać na dysku pobrany wcześniej motyw. Pamiętajmy, że szablon musi być spakowany w formacie zip.

Wybierz plik z motywem

Gdy już znajdziemy motyw i wybierzemy go to automatycznie przycisk Zainstaluj staje się aktywny i w tym momencie musimy go kliknąć.

Zainstaluj

Po poprawnym zainstalowaniu motywu możemy go spokojnie włączyć klikając na link Włącz:

Włączanie motywu

Po tym zabiegu możemy spokojnie wejść na swoją stronę, gdzie z pewnością ujrzymy nowy wygląd, dzięki zastosowanej skórce, którą właśnie zainstalowaliśmy.

Rate this post
Rate this post