668 145 480 info@jacekjagusiak.pl

Pewnie myślicie, że to was nie dotyczy, ale to tylko złudne marzenia, bo wcześniej czy później spotkacie się z problemem, gdzie logując się do panelu WordPressa zobaczycie jak wszystko się rozjeżdża i sam panel wygląda jakby ktoś wykasował wszystkie style css. Czytając ten artykuł będziesz na przyszłość wiedział jak sobie z tym poradzić i przede wszystkim, co powtarzam każdemu, nie należy panikować bo to do niczego nie prowadzi, a z prostego problemu zrobić przez to można sobie własny „koniec świata”.

Nie ładują się style w panelu WordPressa

Na sam początek upewnijcie się, że wszystkie prawa do katalogów i plików na serwerze są ustawione prawidłowo. Dla plików powinno to być 644, a katalogi 755. Jeśli korzystacie z SSH to szybko się z tym uporacie bo wystarczy w docelowym folderze (zazwyczaj w public_html) dla ustawienia uprawnień dla plików wywołać komendę:

find . -type f -exec chmod 644 {} \;

Jeżeli chcemy zmienić uprawnienia do wszystkich katalogów wykonujemy poniższe polecenie.

find . -type d -exec chmod 755 {} \;

Można to także wykonać przez klienta FTP np. FileZilla, ale to o wiele bardziej czasochłonne, choć dla osób nieobytych z konsolą Linuxa, znacznie bezpieczniejsze działanie.

  • Klikamy na folder prawym przyciskiem myszki, dla którego chcemy zmienić uprawnienia i wybieramy na samym dole „Prawa pliku”.
  • Dla zmian uprawnień dla samych folderów i subfolderów rekurencyjnie zaznaczamy opcję jak na zdjęciu poniżej i wciskamy OK.

Nie ładują się style w panelu WordPressa

  • Analogicznie zmieniamy uprawnienia dla plików zastępując liczbę 755 liczbą 644 i na dole zaznaczając opcję „Zastosuj tylko do plików” i wciskamy OK.

[Wordpress] Nie działa wp-admin

Są także inne sposoby:

Znajdźcie plik load-styles.php w folderze wp-admin instalacji WordPressa, a w tym pliku odszukajcie linijkę z kodem:

error_reporting(0);

Zamieńcie tę linię na:

error_reporting( E_ALL | E_STRICT );

Odświeżamy teraz kilka razy panel WordPressa i powinno śmigać, aż miło.

Jednak jeśli dalej nic się nie zmieniło to teraz w głównym folderze WordPressa włączcie do edycji plik wp-config.php – najlepiej edytujcie wszystkie pliki Notepad++, nie róbcie tego za pomocą Worda, bo WordPress naprawdę przestanie działać, wierzcie mi na słowo.

Doklejcie tam dwie linijki, gdzieś pod koniec pliku:

define( 'CONCATENATE_SCRIPTS', false );
define( 'SCRIPT_DEBUG', true );

Dalej nic?

Zostaje opcja ostatnia, czyli do edycji uruchamiamy sam .htaccess i na samym początku wklejamy kod:

<IfModule pagespeed_module>
    ModPagespeed off
</IfModule>

Mam nadzieje, że udało mi się pomóc i ograniczyć ilość stresu jaka w was napływała. Jeśli dalej są jakieś problemy to śmiało piszcie na info@jacekjagusiak.pl a postaram się pomóc.

Rate this post
Rate this post