Jak dodać plik PDF do wpisu/strony na WordPressie?

4 Comments

Chcielibyście dodać plik PDF na swoją stronę opartą o CMS WordPress? To nie jest problem, bo WordPress już domyślnie pozwala nam dodać plik z rozszerzeniem PDF w ten sam sposób co dodajecie na co dzień zdjęcia. Plik oczywiście ląduje w mediach, czyli na serwerze znajdziecie go w folderze Uploads w WP-CONTENT.

Mimo, że to nie jest jakaś tajemna magia to postaram się pokazać co zrobić, aby przejść przez cały proces dodawania PDF na stronę.

Plik PDF, który będzie mógł pobrać każdy kto odwiedzi na waszej stronie wpis bądź dowolną wybraną podstronę można dodawać bez instalowania żadnych dodatkowych wtyczek, a samo wiecie, że im ich mniej tym lepiej.

Na początek dodajmy sobie nowy wpis, gdzie jak doskonale wiecie znajduje się button “Dodaj medium” jak na obrazku poniżej (zaznaczono czarną strzałką). Po kliknięciu na przycisk przejdziemy do kolejnego kroku, czyli do dodania pożądanego dokumentu pdf do naszych mediów w WordPressie.

Tu już nie trzeba zbyt wiele tłumaczyć, klikamy na przycisk “Wybierz pliki”, aby dodać pdf. Możemy także upuścić dokument bezpośrednio na okno jak na poniższym obrazku.

Gdy już dodaliśmy dokument do mediów to teraz wystarczy kliknąć przycisk “Wstaw do wpisu” pamiętając jednocześnie o tym, aby dodany wcześniej plik był zaznaczony jak na obrazie poniżej.

Jeśli wszystko zrobiliście poprawnie to plik zostanie załączony do wpisu i po jego publikacji będzie mógł go pobrać każdy czytelnik.

ZNAJDZIESZ NAS NA FACEBOOKU

Polecamy także inne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły
4 Comments
  • Lukasz
  • 26 października 2017
  Odpowiedz

  dodanie pliku to luzik a jak zrobić aby wtawić PDF na stronę i aby móc go od razu na tej stronie przeglądnąć, np karta menu dodana na stronie restauracji. Wiesz co należy zrobić?

  • Michał
  • 19 września 2017
  Odpowiedz

  Programów służących do scalenia plików pdf jest pełno, nawet tych online. Wystarczy wpisać tą frazę w Google.

  • Łukasz
  • 14 sierpnia 2017
  Odpowiedz

  A jakie są Wasze sposoby na scalanie kilku plików pdf? Myślę, że każdemu z nas przydaje się coś takiego od czasu do czasu.

  • SpaceOfHacks
  • 2 maja 2017
  Odpowiedz

  Dobry poradnik 😉

 

Leave a Comment