668 145 480 info@jacekjagusiak.pl

Google widać chwyta się każdego sposobu na zarobienie kasy. Od dawna zapowiadano wyszukiwarkę lotów i ot wczoraj takowa powstała i powiem wam działa idealnie jak dla mnie. Można psioczyć na wiele innych pomysłów od googlasów, ale z tym to na pewno jest strzał w dziesiątkę.

Interaktywna mapa pozwoli nam szybciej wybierać cel podróży, ale i nie brakuje tradycyjnych pól, które doskonale znamy z innych systemów rezerwacyjnych jak wybór podróży w jedną, albo w obie strony, czy też możliwość wybrania klasy jaką chcemy podróżować – oczywiście po zmianie z ekonomiczną na dowolnie inną da się odczuć różnicę cenową, ale niektórzy przecież tylko latają w ten sposób.

Najbardziej jednak podoba mi się to, że nie czekamy jak w innych systemach na wyszukanie najlepszego połączenia niekiedy ponad minutę – tutaj Google serwuje nam wyniki niemalże natychmiast.
Co więcej możemy zdecydować czy lot ma być z przesiadkami czy bez, suwakiem dostosować maksymalną cenę, aby system wybrał nam loty na naszą kieszeń, a nawet mamy możliwość wyszukiwania ofert danej linii lotniczej bo sam wybór czasu trwania lotu wydaje się bezsensu bo tutaj nie sądzę, aby linia A do Nowego Jorku leciała o wiele krócej niż linia B. Oczywiście pomijając przypadki, gdy są przesiadki.

A teraz najlepsze, coś czego nie widziałem ani w ofercie Esky ani w ofercie jakiegokolwiek pośrednika sprzedaży biletów lotniczych. Otóż sprawdźcie sobie po wyszukaniu lotu co pokaże się wam po wciśnięciu guzika „Najniższe ceny”.

Wyszukiwarka lotów od Google

Możemy szybko, łatwo i wygodnie znaleźć termin najtańszego połączenia do każdego miasta na świecie.

Dzięki tej funkcji, bez przęłączania dni i miesięcy na kalendarzu możemy znaleźć termin lotu, gdy jest najtaniej. Moim zdaniem bardzo przydatna funkcjonalność, która każdemy z was pozwoli zaplanować odpowiedni i najtańszy moment na wyjazd na wczasy czy do rodziny. Jak na przykładzie powyżej już w maju odnalazłem bilety do Londynu za 280zł w obie strony. To tak wiele, za niewiele i jak cieszy.

Oczywiście przy procesie rezerwacji widać, że to nie Google sprzedaje bezpośrednio bilety, ale kieruje na strony przewoźników. Wyszukiwarkę lotów znajdziecie pod tym adresem.

A wy co sądzicie o nowej wyszukiwarce lotów od Google?

Rate this post
Rate this post