Google zamyka swoje usługi w Europie, czy to wstrząśnie rynkiem?

7 Comments

Stary kontynent na pewno wstrząśnie dziś informacja o dość niecodziennej decyzji Google. Otóż Panowie o ukochanego Wujka G. postanowili wynieść się z Europy oddając tym samym miejsce dla innych wyszukiwarek. Z dniem 1 maja wszystkie europejskie jednostki zostaną zamknięte.

Powodów takiej decyzji było oczywiście kilka i kumulowały się przez lata działalności Google. Zysk nie był zadowalający, a i sama firma planuje ponowić próbę ekspansji na Chiny i Rosję, gdzie mają nadzieje pobić Baidu i nieco kulawego, bez backlinków w rankingu – Yandexa.

google-reader-closed-featured

Z kolei drugim powodem owej decyzji jest to, że Google powoli się przebranżawia i jak wiadomo czerpanie zysków z samej wyszukiwarki to nie jest to co chcą obecnie robić. Jak wiemy kupili niedawno wielkiego producenta robotów, więc może wizja SkyNet’u stanie niedługo się całkiem realna.

Jak będzie teraz wyglądał biznes w krajach europejskich, który w dużej mierze opierał się na Google i wynikach serwowanych przez ich wyszukiwarkę?

A jak wyglądała Twoja mina, kiedy w pierwszej chwili uwierzyłeś w tą wiadomość?

Teraz Twoja kolej, aby kogoś wkręcić! Czekam nam konstruktywny hejt;)

ZNAJDZIESZ NAS NA FACEBOOKU

Polecamy także inne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły
7 Comments
 1. Odpowiedz

  Hehe, w tej branży takie numery nie przejdą 😉 Pomysł fajny, ale nie sądzę, by ktoś w to uwierzył 🙂

 2. Odpowiedz

  Prawie, prawie się nabrałem 😀

  • Andrzej S.
  • 1 kwietnia 2014
  Odpowiedz

  mi google cały czas działa …

 3. Odpowiedz

  Niezły wkręt 😛 to byłoby zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe 😀

  • rysiek
  • 1 kwietnia 2014
  Odpowiedz

  moje odczucia jak przeczytałem nagłówek: ku*wa jak zwykle 1 kwietnia nie da się normalnie poczytać internetu bo wszyscy na siłę chcą być śmieszni i wkręcać innych produkując zmyslone njusy chociaż wychodzi im to beznadziejnie. niestety nie uwierzyłem nawet przez chwilę. przykro mi

 4. Odpowiedz

  No niestety, ja się nie nabrałem 😛 Ale próba dobra.

 

Leave a Comment