668 145 480 info@jacekjagusiak.pl

Dziś na kanale na YouTubeGoogle Webmasters – pojawił się nowy materiał wideo, w którym Matt Cutts odpowiada na kolejne pytanie użytkowników. Tym razem pytanie przywędrowało z Tokio w Japonii.

Treść pytania:

Many of my items belong to multiple categories on my eCommerce site. Can I place multiple breadcrumbs on a page? Do they confuse Googlebot? Do you properly understand the logical site structure of my site?

Tłumaczenie:

Wiele produktów w moim sklepie należy do kilku kategorii. Czy mogę umieścić kilka okruszków na jednej stronie? Czy to nie zmyli Googlebota? Będzie w stanie poprawnie zinterpretować logiczną strukturę strony?

breadcrumbs

Matt Cutts tym razem dał wyraźną i jednoznaczną odpowiedź, że jeśli nie jest to kilkanaście, aż do przesady kategorii, to nie należy się tym przejmować. Googlebot weźmie pod uwagę tylko jeden z okruszków pod uwagę. W przypadku, gdy będzie ich kilka sztuk na stronie to w niektórych sytuacjach rzeczywiście może to pomóc robotowi lepiej zrozumieć strukturę witryny. Jednak tak czy inaczej nigdy nie weźmie pod uwagę więcej niż jednej sztuki.

Tak czy inaczej, jeśli nie spamujemy, nie przesadzamy to nie ma co się obawiać, aby w strukturze breadcrumb dać kilka kategorii – to całkiem naturalne i normalne. Sam mam kilka stron, gdzie dany artykuł śmiało przypisuje do 3,4 kategorii, a mimo wszystko jedynie pierwsza z nich pojawia się w wynikach wyszukiwania.

Rate this post
Rate this post