668 145 480 info@jacekjagusiak.pl

Niekiedy mamy kilka tematycznych blogów na WordPressie, którymi na co dzień zarządzamy. Czasem potrzebujemy na jednym blogu wyświetlić wpisy z określonej kategorii znajdujące się na innym blogu. W dodatku najlepiej, aby takie zajawki pojawiały się z właściwymi miniaturkami, również znajdującymi się na innej instalacji WordPressa.

Jak to zrobić?

Postaram się to dziś Wam wyjaśnić w jak najprostszy sposób, tak aby każdy mógł zaimplementować rozwiązanie nie rujnując swojej strony i co najważniejsze, nie używając dodatkowych wtyczek, które w pewnym stopniu mogą obciążać całą witrynę.

W prezentowanym sposobie skorzystamy z kanału nowości (RSS Feed), który domyślnie działa na każdym WordPressie i w którym znajdują się wszystkie, niezbędne dla Nas dane. No dobra, nie wszystkie, bo chcemy też miniaturki pobierać, więc na stronie z której będą zasysane artykuły włączmy obsługę mianturek dla wpisów jak i dodajmy do RSS Feed obsługę miniaturek. O tym jak to zrobić przeczytacie w Naszym poprzednim artykule.

Teraz zdecydujmy się, w którym dokładnie miejscu naszego motywu chcemy wyświetlać wpisy z innego bloga. Gdy już wiemy gdzie to zabieramy się za edycję odpowiedniego dla motywu wpisu. Nie powiem Wam, który dokładnie plik należy edytować bo to zależy w dużej mierze od używanego przez Was motywu i tego, gdzie dokładnie chcecie wstawić takie wpisy.

Jeśli zlokalizowaliście już odpowiednie miejsce to wklejcie tam kod jak poniżej, ale wczytajcie się w komentarze znajdujące się w kodzie, aby móc skonfigurować pod siebie dane funkcje:

Dodatkowo nie zapominajcie, że wszystko trzeba odpowiednio ostylować, aby pasowało idealnie do Waszego motywu (wyglądu strony). W tym celu edytujemy plik style.css naszego motywu dodając na jego końcu odpowiednie style, a poniżej macie przykład, który dowolnie można modyfikować. Pamiętajcie, że z pewnością nie będzie pasował do wyglądu Waszej strony, więc tu się musicie sami pomęczyć.

ZOBACZ:  "Wyeliminuj blokujący renderowanie kod JavaScript" - pozbywamy się komunikatu w Wordpressie

Pamiętajcie, że metoda ma pewne limity, a głównie ograniczona jest do tego co zawiera kanał RSS Feed bloga, z którego pobieracie najnowsze wpisy.

ZOBACZ:  Usunięcie daty z adresu URL bloga na Wordpressie