668 145 480 info@jacekjagusiak.pl

Google najwidoczniej skupia się ostatnio na udoskonalaniu narzędzia Search Console, które nie tak dawno nosiło nazwę Webmaster Tools. Nowa zmiana w SC to według mnie strzał w dziesiątkę i ułatwi ona korzystanie z narzędzia wielu początkującym webmasterom.

Chodzi mi o Pomoc, pomoc którą teraz mamy po ręką, a wygląda to obecnie tak:

Search Console - Pomoc

Nie wiem jak większość z Was, ale ja pamiętam swoje pierwsze kroki z GWT, prawdę mówiąc za pierwszym razem nie wiedziałem za bardzo jak dodać witrynę i jak ją zweryfikować, więc aby to zrobić miałem otwartych szybernaście zakładek omawiających GWT i z tego co pamiętam było praktycznie wszystko wtedy po angielsku.

Tak, łatwo nie było, ale teraz każdy zaczynając swoją przygodę z Search Console ma pomoc pod ręką, nie wychodząc z narzędzia wyszukają potrzebne poradniki.

Według mnie Google zmierza we właściwym kierunku, nie tylko udostępnia nam darmowe narzędzia do analizy danych o witrynie, ale dodatkowo stara się jak najbardziej pomóc użytkownikom podczas korzystania z nich.

W dobie coraz częstszych zmian a algorytmach Google warto podpinać każdą witrynę do Search Console, nawet jak nie będziecie z tego korzystać to dowiecie się o nałożonych przez G. karach czy o najważniejszych problemach związanych z funkcjonowaniem Waszych stron. Co więcej, jeśli jakiś niewyżyty haker zapragnie nieco Wam napsocić w kodzie to z pewnością Google Was o tym powiadomi, choć z doświadczenia wiem, że najpierw strona poleci w kosmos, a dopiero później dowiecie się dlaczego.

Rate this post
Rate this post