668 145 480 info@jacekjagusiak.pl

W Worpressie domyślnie wyświetlać możemy chronologicznie posty z wszystkich kategorii, choć niektóre motywy, zwłaszcza te płatne dają nam już o wiele większe pole do popisu oferując nam wiele opcji pozwalających na spersonalizowanie strony głównej naszego bloga.

Ale jeśli nie stać Cię na taki motyw, a chciałbyś bądź chciałabyś wyświetlić posty tylko z jednej, wybranej przez Ciebie kategorii na stronie głównej, to nie musisz instalować wtyczek. Wystarczy poświęcić kilka minut swojego czasu, przeczytać ten krótki poradnik i wprowadzić swój plan w życie.

Znajdź numer ID wybranej kategorii

Gdy już wiesz, którą kategorię chcesz promować na stronie głównej to teraz potrzebujesz ID tejże kategorii. O tym jak znaleźć numer ID pisałem kilka miesięcy temu, więc zajrzyj tutaj.

Wprowadź kod

Gdy już masz numer ID kategorii to wprowadź go zamiast xx w poniżej funkcji.

function my_home_category( $query ) { 
if ( $query->is_home() && $query->is_main_query() ) 
{ $query->set( 'cat', 'xx'); } 
} 
add_action( 'pre_get_posts', 'my_home_category' );

Następnie przejdź do Motywy→Edytor i wyszukaj plik functions.php (Funkcje motywu). Wklej na samym końcu kod jak powyżej z dodanym numerem ID i zapisz plik.

Gotowe.

Jeśli chcesz na stronie głównej wyświetlić posty z więcej niż jednej kategorii to możesz wprowadzić ich ID jeden za drugim rozdzielając je przecinkiem i zastępując w powyższej funkcji xx. Przykładowo zmodyfikowany kod poniżej wyświetli posty z kategorii o ID 10 i 11.

function my_home_category( $query ) { 
if ( $query->is_home() && $query->is_main_query() ) 
{ $query->set( 'cat', '10, 11'); } 
} 
add_action( 'pre_get_posts', 'my_home_category' );

I to tyle, po zapisaniu powinniście widzieć na stronie głównej swojego WordPressa tylko posty z wybranych kategorii.

Rate this post
Rate this post