668 145 480 info@jacekjagusiak.pl

Czy wiedzieliście, że Wasza strona korzystająca z CMS WordPress może się sama aktualizować? Tak, to prawda i pomimo że teraz myślicie sobie, że w sumie to nic złego bo nie musicie robić tego ręcznie to uwierzcie mi, potencjalnych problemów z automatyczną aktualizacją może być wiele. A ja wyznaję zasadę, że ja może coś pójść nie tak to z pewnością stanie coś złego – może nie teraz, ale przy którejś aktualizacji możemy się niemile zaskoczyć, a nasza strona przestanie działać.

Wyłączenie automatycznej aktualizacji daje nam ten komfort, że będziemy mogli przed nią się zabezpieczyć choćby utworzeniem backup’u strony. Następnie aktualizację uruchomimy ręcznie i jeśli coś się wykrzaczy to możemy przywrócić witrynę do stanu poprzedniego – tak – dzięki kopii zapasowej. W przypadku automatycznej aktualizacji nie wiemy kiedy ona nastąpi i co najgorsze nie możemy się na nią przygotować.

Wyłączenie aktualizacji w pliku wp-config.php

Tak, w tym pliku możemy uruchomić wiele przydatnych opcji, które domyślnie są wyłączone, a także polecam zapoznać się z tymi, które są domyślnie włączone bo nie zawsze będą nam one przydatne. Wracając do tematu aktualizacji, może wyłączyć je dodając w pliku wp-config.php linijkę:

Zapisujemy plik i gotowe. Automatyczna aktualizacja nam już nie grozi.

Dodatkowe zabezpieczenia

Warto się też zabezpieczyć przed automatycznymi aktualizacjami wtyczek i samej skórki w WordPressie, to także może być przyczyną licznych problemów, więc jak już się mamy zabezpieczać to porządnie. Tym razem dodajemy poniższy kod w pliku functions.php, na jego końcu tuż przed zamykającym znaczkiem PHP (czyli „?>”).

ZOBACZ:  Problem z edytorem wizualnym wordpress, gdzieś zniknął

Wyłączenie aktualizacji wtyczek:

Wyłączenie aktualizacji skórki (theme):

Przed wykonaniem każdej z tych czynności jakie opisałem powyżej musicie się trzy razy zastanowić co robicie i jaki jest tego cel. Jeśli kompletnie nie macie pojęcia po co to Wam albo jak to zrobić to odezwijcie się do mnie na adres info@jacekjagusiak.pl – chętnie świadczę usługi wsparcia technicznego jak i skonfiguruje potrzebne wtyczki.