668 145 480 info@jacekjagusiak.pl

Jeśli prowadzimy bloga, który dodatkowo chcemy wykorzystać do zarabiania w tematycznych sieciach afiliacyjnych to warto postarać się o odpowiednie maskowanie linków partnerskich. Po co? Niektórzy ludzie jak widzą taki link – a uwierzcie mi, że widzą – nie chcą nawet w niego kliknąć przez co tracimy potencjalny zarobek. Dodatkowo samo Google nie patrzy na tego rodzaju linki zbyt przychylnie, więc macie już dwa powody, dla których warto skorzystać z maskowania.

Aby zamaskować tego rodzaju linki polecam użyć wtyczki Preety Link Lite. Prosty plugin z jeszcze prostszą obsługą, do które nie będziecie potrzebowali magicznej wiedzy na temat kodowania czy programowania.

Krok 1 – Instalacja wtyczki

Wejdźcie do zakładki „Wtyczki” (1), a tam wybierzcie opcję „Dodaj nową” (2). W polu „Słowo kluczowe” (3) wpiszcie „Preety link”, a następnie użyjcie przycisku Enter na klawiaturze. Dzięki temu wyszukacie odpowiednią wtyczkę jak ta oznaczona na obrazku poniżej. Następnie kliknijcie „Zainstaluj” (4), aby skutecznie wprowadzić wtyczkę do działania na blogu.

Instalacja wtyczki Preety Link Lite

Krok 2 – Aktywacja wtyczki

Po zainstalowaniu wtyczki ukaże Wam się strona z opcjami jak poniżej. Kliknijcie na „Włącz wtyczkę”, aby można było rozpocząć jej konfigurację:

Aktywacja wtyczki Pretty Link Lite

Krok 3 – Ustawienia wtyczki

W lewym menu WordPress poszukajcie na samym dole (prawie) wejścia do ustawień instalowanej wtyczki – tej żółtej gwiazdki nie da się nie zauważyć:

Ustawienia wtyczki

Krok 4 – Dodawnie linku

Na stronie ustawień wybieramy „Add a Pretty Link”, aby móc dodać nowy link partnerski.

W opcjach Redirection Type wybieramy typ przekierowania. Polecam wybrać przekierowanie 301 i omijać domyślne 307. Dalej w Target URL podajemy adres docelowy, czyli link pobrany z systemu programu partnerskiego – link, który chcemy maskować. Pole Pretty Link odpowiada za link, który ujrzą użytkownicy korzystający z Twojej strony, nie zobaczą linku partnerskiego, ale link, który określimy w tym miejscu. W polu Title określamy co będzie się wyświetlało po najechani na link na stronie – w skrócie – jaki napis ujrzy użytkownik.

Maskowanie nowego linku

Aby Google nie przyczepiło się do takich linków to w polu SEO Options (patrz na obrazek poniżej) zalecam zaznaczenie opcji ’Nofollow’ this Link:

'Nofollow' this Link

Oczywiście zaznaczając opcję Tracking Options umożliwiamy sobie śledzenie przebiegu kampanii, a przede wszystkim tego ile razy kliknięto ustawiony tak link.

Tracking Options

Krok 5 – Umieszanie linku na stronie

To bardzo proste, po zapisaniu nowego linku używamy wartości z pola Pretty Link, aby linkować do wybranych adresów docelowych. Czyli promując grę Elvenar wstawiam na stronę link:

/go/elvenar

A nie:

http://tracking.linktogame.com/aff_c?offer_id=28&aff_id=1452

Łapiecie?

Podsumowanie

I to by było na tyle. Plus w tym wszystkim jest taki, że wiele linków w programach partnerskich staje się po pewnym czasie niedostępne i tym samym możemy szybko takowy podmienić w panelu podmieniając link w polu Target URL. Nauczyliście się maskować linki partnerskie w WordPressie, ale wykorzystujcie to z rozwagą i nie przeginajcie, nie ma co wstawiać na każdej podstronie takich linków.

4/5 - (1 vote)
4/5 - (1 vote)