Jak wstawić favicon w WordPressie?

6 Comments

Najpierw kilka słów na temat favicon. Jest to specjalna ikona, którą widzi osoba odwiedzająca naszego bloga w miejscu położonym przed adresem naszego bloga bądź w zakładce, w górnej części przeglądarki.

W Chromie wygląda to mniej więcej tak:

+0100rzut_ekranu_22:17:20

Pamiętajmy jeszcze, aby taka ikonka miała odpowiednie rozszerzenie .ico i wymiary minimum 16×16, a maksymalnie 32×32 wyrażone w pikselach.

Jak umieścić favicon na moim blogu?

WordPress to dość przyjazny CMS i bez problemów wstawicie w nim swoją faviconkę, ale najpierw musicie ją wrzucić na swojego bloga. Wejdźcie w tym celu do zakładki Media->Dodaj nowe w panelu administracyjnym.

Zobaczycie tam button „Wybierz pliki”, po wciśnięciu którego musicie wybrać z dysku swojego komputera odpowiedni plik z ikonką.

Po wrzuceniu pliku na dole pojawi się linia, gdzie będzie także niebieski napis „Edytuj”, na który teraz musicie kliknąć. W nowej karcie przeglądarki otworzy wam się okno i w nim z prawej strony szukajcie podobnej sekcji jak na zdjęciu:

+0100rzut_ekranu_22:21:56

Zaznaczcie teraz link jak ten zaznaczony na zdjęciu powyżej na niebiesko. Skopiujcie sobie go choćby do notatnika i miejcie pod ręką.

W kolejnym kroku przechodzimy do zakładki Wygląd->Edytor w panelu WordPressa. Tam wciśnijcie CRTL+F i wpiszcie w pole wyszukiwania „header.php” i zatwierdźcie to enterem. Otwórzcie teraz plik do edycji „Nagłówek”, który dzięki wyszukiwaniu powyżej został znaleziony.

W tym momencie powtórzcie działanie z wyszukiwaniem, czyli wciskamy CTRL+F i wyszukujemy słowa „<head>”. Gdy już to znajdziecie to tuż pod tym słowem musicie wkleić następujący kod, gdzie Link_do_ikony zastępujecie linkiem, który wcześniej wam kazałem zapisać sobie w notatniku:

<link rel="icon" type="image/png" href="Link_do_ikony"/>

Teraz jedziecie na dół bieżącej strony i wciskacie niebieski przycisk „Zaktualizuj plik”.

Gotowe. Favicon może nie wyświetlać się odrazu i bądźcie cierpliwi albo usuńcie wszelkie dane z waszej przeglądarki, ciasteczka etc.

ZNAJDZIESZ NAS NA FACEBOOKU

Polecamy także inne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły
6 Comments
  • Patryk
  • 15 lutego 2017
  Odpowiedz

  Tutorial podany w bardzo prosty sposób krok po kroku tak jak dla laików i w sumie to bardzo dobrze 🙂 Udało mi się bez problemu wstawić faviconę. Miałem tylko wątpliwość jaki rozmiar i jaki typ pliku i artykuł w tym mi bardzo pomógł bo myślałem, że musi być .ico ale nie mogłem ten rodzaj pliku wgrać przez wordpressa 🙂

  • Michał
  • 29 listopada 2016
  Odpowiedz

  niestety u mnie nie ma opcji edytor w Wygląd. Najnowszy wordpress. Próbowałem pod innym motywem ale jest tak samo.

  • Anna
  • 29 listopada 2016
  Odpowiedz

  Właśnie wstawiłam, pomimo że nie jestem informatykiem. A teraz się zastanawiam dlaczego autor nie ma favicon? 🙂 Ale jak dostanę uprawnienia admina to wstawię osobiście 😉

  • Kasia
  • 27 września 2016
  Odpowiedz

  Dziękuję, bardzo pomocne! 🙂

  • Beata
  • 2 kwietnia 2016
  Odpowiedz

  Witam, ja utknęłam w punkcie: otwórz plik „nagłówek” nic takiego nie znalazłam

 

Leave a Comment