668 145 480 info@jacekjagusiak.pl

Aktualizując WordPressa do wersji 4.2 wielu blogerów nie wie nawet, że dodaje do swojego kodu niepotrzebny tak naprawdę kod, zarówno JavaScript jak i stylów. Chyba każdy wie czym są Emoji i szczerze mówiąc nie rozumiem po co one są właścicielom stron? Po co wpychać je do WordPressa na siłę?

Ale wiem jedno, dodatkowy kod JavaScript to dodatkowy czas potrzebny na załadowanie strony, co więcej, każdej podstrony naszych blogów i pojawia się on bez względu na to czy używamy Emoji czy nie.

Z drugiej strony, jeśli prowadzicie bloga w języku chińskim, japońskim bądź koreańskim to z pewnością chcecie zachować obsługę 4-bitowych uśmieszków i dziwacznych ikonek. Jednak jeśli piszecie jedynie po polsku, ba – po angielsku etc. i nie korzystacie z orientalnych udziwnień to Emoji są Wam całkowicie zbędne, więc warto się pozbyć tego kodu, który de facto nawet nie wygląda zbyt dobrze w źródle strony.

Zajmijmy się więc usuwaniem tego kodu… nie pożegna się z naszą stroną raz na zawsze.

Z racji tego, że nie jestem zwolennikiem korzystania ze zbyt wielu wtyczek to dziś pokaże Wam jak usunąć Emoji z WordPressa bez jakichkolwiek dodatków i za pomocą dwóch linijek kodu.

Celem będzie dokładnie to co widzicie poniżej:

Zaznaczenie_602

Także zabieramy się do dzieła…

W szablonie Waszego motywu znaleźć musicie plik functions.php (Funkcje motywu), a następnie otwórzcie go do edycji. Wklejcie na końcu pliku poniższe dwie linijki i pamiętajcie, aby na końcu nie pozostawić spacji ani żadnego entera.

ZOBACZ:  Jak wyświetlić na stronie głównej Wordpressa posty z danej kategorii?

Zapiszcie plik i spójrzcie w źródło swojej strony. Kodu, który przedstawiłem wyżej na obrazku powinno już nie być.

Na koniec, dla leniwych, polecam użycie wtyczki Disable Emojis, ale po co zaprzęgać cały kombajn do tak prostej rzeczy?