668 145 480 info@jacekjagusiak.pl

Dziś opiszę w sumie banalną rzecz związaną z WordPressem, która dla wielu nowych użytkowników może nie być do końca taką oczywistą sprawą. Tak, powiem Wam jak dodać znacznik „Czytaj dalej” w swoich postach tym samym robiąc krótki ich wypis, który nasze motywy użyją do generowania stron zbiorczych takie jak Archiwa, Strony Kategorii czy nawet lista wpisów na stronie głównej.

Spójrzcie na obrazek poniżej, a dowiecie się jaki efekt można uzyskać na przykładzie mojego bloga:

Strona zbiorcza z czytaj dalej

No dobra, a jak możecie to samo zrobić u siebie? To bardzo proste, wejdźcie do Panelu WordPressa i dodajcie nowy Wpis, a następnie wpiszcie w nim jakiś tekst bądź zawsze możecie użyć już starego wpisu i dodać tam znacznik „more” – bo to właśnie o niego tutaj się rozchodzi.

Edycja istniejącego artykułu

Teraz w tekście wybieramy miejsce, w którym chcemy uciąć go podczas pokazywania wpisu. W ten sposób utniemy tekst, a w wypisie pojawią się trzy kropki i napis „Czytaj więcej” bądź inny w zależności od wybranego przez Was motywu.

Gdy już postawicie kursor w odpowiednim miejscu poszukajcie w edytorze ikonki jak na obrazku poniżej, patrzcie tuż za spinaczami:

Zaznaczenie_156

Po użyciu przycisku powinien Wam wyskoczyć znacznik „more” w miejscu, które oznaczyliście:

Zaznaczenie_157

Gdy już to zrobiliście to zapiszcie teraz zmiany w edytowanym wpisie lub opublikujcie jeśli jest to nowy artykuł.

A dlaczego nie korzystać z zajawek?

Zajawki znajdziecie tuż pod oknem edytora, w którym aktualnie piszecie swój artykuł. Działają one identycznie co znacznik „more” i wystarczy wkleić tam część tekstu, który chcemy użyć jako wypisu.

Zajawki

Sposób wydaje się o wiele łatwiejszy? Ale problem może nastąpić jak zmienicie kiedyś motyw na stronie, gdyż nie każdy motyw korzysta domyślnie z Zajawek i dla przykładu mój blog nie obsługuje tej funkcjonalności. Jeśli u Was działa ta funkcja to miecie na względzie swoją przyszłość i to, że kiedyś przy zmianie motywu albo będziecie musieli sami dodać w nim obsługę Zajawek albo będziecie zmuszeni edytować wszystkie wpisy aby w nich dodać znacznik „more”.

Decyzja należy tylko do Was.

Rate this post
Rate this post