668 145 480 info@jacekjagusiak.pl

Wypis w WordPressie to nic innego jak zajawka naszego artykułu, która pojawiać się będzie, o ile ją zdefiniujemy, na stronach zbiorczych takich jak archiwa artykułów, strony wyszukiwania, kategorii, tagów czy nawet na stronie głównej, jeśli na niej zdecydowaliśmy się wyświetlać ostatnie wpisy z naszego bloga.

Większość blogerów jednak nie korzysta z tej opcji, gdyż na uzyskanie podobnego efektu pozwala nam wstawienie w odpowiednim miejscu artykułu znacznik more.

znacznik more

Do tego miejsca, czyli tam gdzie wstawiliśmy wspomniany znacznik, WordPress pobiera zajawki artykułów i wstawia je na strony zbiorcze, o których wspomniałem na początku.

Więc po co w ogóle powstał wypis?

Otóż wyobraźmy sobie sytuacje, gdzie chcemy aby w zapowiedziach naszych artykułów znalazł się inny tekst niż ten z samego wpisu. Ot wymyślimy sobie fajny zwiastun dla czytelników, aby ich zachęcić do otworzenia artykułu, a nie zawsze początek naszego wpisu jest na tyle interesujący, aby przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta, czy odwiedzającego naszego prywatnego bloga.

[adsense]

Nie mam opcji tworzenia wypisu

Podczas tworzenia wpisu, pole do wprowadzenia wypisu powinno znajdować się tuż pod edytorem, gdzie piszemy właśnie artykuł. Jednak nie zawsze opcja jest tak domyślnie włączona. Aby ją włączyć spójrzcie na prawy, górny róg ekranu strony podczas tworzenia wpisu.

Znajdują się tam przyciski jak na obrazku poniżej:

Opcje ekranu

Wybierzmy „Opcje ekranu”. Rozwinie nam się coś na wzór tego co widzicie niżej:

ZOBACZ:  Jak wyświetlić ostatnio zarejestrowanych użytkowników w Wordpress?

Zaznaczanie zajawki

Ilość opcji zależy od tego jakie na swoim blogu zainstalowaliście wtyczki. Nas jednak interesuje „Zajawka”, przy której zaznaczacie checka (pole) i gotowe, teraz zajrzyjcie pod edytor wpisu.

Powinien być box jak na zdjęciu poniżej:

+0100rzut_ekranu_22:56:48

Tu właśnie wklejamy treść zapowiedzi artykułu.

Gotowe, cieszymy się unikalnymi zajawkami.