Jak odzyskać bądź zresetować hasło do Prestashop?

No Comments

Jeśli nie pamiętacie swojego hasła do panelu administracyjnego Prestashop bądź z jakiś tam przyczyn chcielibyście szybko zmienić owe hasło to poniżej znajdziecie krótką instrukcję jak to zrobić. Pamiętajcie, aby każdy krok wykonywać po kolei i z należytą starannością, w przeciwnym razie możecie mieć większe problemy niż zapomniane hasło.

Zaloguj się na konto FTP

Aby móc zresetować hasło musisz mieć dostęp do konta FTP strony, gdzie znajdują się pliki Prestashop. Jest to o tyle ważne, gdyż potrzebujesz odczytać jeden z plików tam znajdujących się, o czym wspomnę w kolejnym kroku.

Odszukaj plik settings.inc.php

W tym celu, po zalogowaniu się na konto FTP musisz udać się do katalogu config, gdzie znajdziesz plik settings.inc.php. Pobierz plik o otwórz go w notatniku. W pliku odszukaj wartość _COOKIE_KEY_.  Skopiuj ciąg znaków przypisany do wyżej wspomnianej zmiennej i zapisz je sobie w oddzielnym pliku, przyda się w następnych krokach.

Zaloguj się do PhpMyAdmin

Musisz mieć dostęp PhpMyAdmin badź innego systemu zarządzania bazą danych. Jeśli już się zalogujesz to użyj poniższego zapytania SQL podstawiając odpowiednie wartości pod te wzięte w <>. Zapewne w zakładce SQL w PhpMyAdmin będzie możliwość wykonania takiego zapytania:

_COOKIE_KEY_value – to wartość, którą mieliście odczytać z pliki settings.inc.php

TwojeNoweHaslo – po prostu wpisujecie swoje hasło jakie chcecie ustawić

AdresEmailKontaKtóregoChceszResetowacHaslo – musisz podać adres e-mail konta administratora.

Wciskamy wykonaj zapytanie i gotowe, można sprawdzić czy nowym hasłem uda nam się zalogować do Panelu Prestashop.

ZNAJDZIESZ NAS NA FACEBOOKU

Polecamy także inne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły