Jak dodać znacznik „Czytaj dalej” tworząc wypis w WordPressie?

1 Comment

Dziś opiszę w sumie banalną rzecz związaną z WordPressem, która dla wielu nowych użytkowników może nie być do końca taką oczywistą sprawą. Tak, powiem Wam jak dodać znacznik „Czytaj dalej” w swoich postach tym samym robiąc krótki ich wypis, który nasze motywy użyją do generowania stron zbiorczych takie jak Archiwa, Strony Kategorii czy nawet lista wpisów na stronie głównej.

[adsense]

Spójrzcie na obrazek poniżej, a dowiecie się jaki efekt można uzyskać na przykładzie mojego bloga:

Strona zbiorcza z czytaj dalej

No dobra, a jak możecie to samo zrobić u siebie? To bardzo proste, wejdźcie do Panelu WordPressa i dodajcie nowy Wpis, a następnie wpiszcie w nim jakiś tekst bądź zawsze możecie użyć już starego wpisu i dodać tam znacznik „more” – bo to właśnie o niego tutaj się rozchodzi.

Edycja istniejącego artykułu

Teraz w tekście wybieramy miejsce, w którym chcemy uciąć go podczas pokazywania wpisu. W ten sposób utniemy tekst, a w wypisie pojawią się trzy kropki i napis „Czytaj więcej” bądź inny w zależności od wybranego przez Was motywu.

Gdy już postawicie kursor w odpowiednim miejscu poszukajcie w edytorze ikonki jak na obrazku poniżej, patrzcie tuż za spinaczami:

Zaznaczenie_156

Po użyciu przycisku powinien Wam wyskoczyć znacznik „more” w miejscu, które oznaczyliście:

Zaznaczenie_157

Gdy już to zrobiliście to zapiszcie teraz zmiany w edytowanym wpisie lub opublikujcie jeśli jest to nowy artykuł.

A dlaczego nie korzystać z zajawek?

Zajawki znajdziecie tuż pod oknem edytora, w którym aktualnie piszecie swój artykuł. Działają one identycznie co znacznik „more” i wystarczy wkleić tam część tekstu, który chcemy użyć jako wypisu.

Zajawki

Sposób wydaje się o wiele łatwiejszy? Ale problem może nastąpić jak zmienicie kiedyś motyw na stronie, gdyż nie każdy motyw korzysta domyślnie z Zajawek i dla przykładu mój blog nie obsługuje tej funkcjonalności. Jeśli u Was działa ta funkcja to miecie na względzie swoją przyszłość i to, że kiedyś przy zmianie motywu albo będziecie musieli sami dodać w nim obsługę Zajawek albo będziecie zmuszeni edytować wszystkie wpisy aby w nich dodać znacznik „more”.

[adsense]

Decyzja należy tylko do Was.

ZNAJDZIESZ NAS NA FACEBOOKU

Polecamy także inne artykuły

Zobacz wszystkie artykuły